Start  
20.11.2019.
Cyfrowy licznik odwiedzin

Twój cenny czas
Menu główne
Start
Coś o Mnie
Aktualności
Linki
Mapa alarmów
Napisz do nas
Wieści RSS
Pliki do pobrania
Administrator
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Statystyka
Wieści RSS
Advertisement
Jak generować bezpieczne hasła
Oceny: / 1
Wpisał: piotr   
12.06.2011.

Wiadomo że mocne hasło jest podstawą naszych działań w internecie. Można wiele pisać na ten temat. Wiadomo że musi być co najmniej 8 znakowe, że musi zawierać znaki specjalne oraz że nie może być hasłem słownikowym. Te reguły nie zawsze są istotne w chwili zakładania hasła. W takiej chwili może warto posłużyć się generatorem haseł. Możę pomocą posłużyć strona https://fabrykahasel.pl/

Sprawdź jak to działa i bądź bezpieczny. Strona podaje szacunkowy czas łamania podanego przez ciebie hasła oraz czas łamania wygenerowanego hasła. Jeśli nie masz inwencji twórczej zwanej natchnieniem może uzyskać podpowiedź, a przy okazji poznasz metody tworzenia łatwych do zapamiętania hasł, a jednocześnie bardzo bezpiecznych.

Zmieniony ( 12.06.2011. )
 
Cyberbezpieczeństwo wg Rzadowego Zespołu reagowania na incydenty komputerowe
Oceny: / 0
Wpisał: Administrator   
01.06.2011.

Raport obejmujący I kwartał 2011 roku dotyczący cyberbezpieczeństwa przygotowany przez Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL

Pobierz raport

 
BackTrack 5 już wydany
Oceny: / 1
Wpisał: Administrator   
01.06.2011.

BackTrack

Grupa Offensive Security ogłosiła wydanie systemu BackTrack 5 (revolution), który powstał na bazie Ubuntu 10.04 LTS. Całość działa pod kontrolą jądra w wersji 2.6.38 wraz z dodatkowymi poprawkami dla sieci bezprzewodowych. System zawiera ogromną ilość narzędzi związanych z bezpieczeństwem, skanowaniem sieci. Dostępne są różnego rodzaju narzędzia śledcze oraz programy służące do wykonywania audytów bezpieczeństwa.

BackTrack to specjalistyczna dystrybucja Linuksa szczególnie ceniona wśród specjalistów IT i audytorów zabezpieczeń. Dystrybucja ta stanowi unikatowy zbiór kilkuset profesjonalnych, bardzo różnorodnych narzędzi do monitorowania i analizy ruchu sieciowego, zbierania informacji na temat sieci i znajdujących się w niej urządzeń, a także kontroli stanu zabezpieczeń sieci i ich łamania oraz przeprowadzania testów penetracyjnych. BackTrack zawiera wbudowane sterowniki do większości najpopularniejszych sieciowych kart bezprzewodowych, dzięki czemu można go uruchomić na praktycznie każdym notebooku i od razu przystąpić do pracy - bez instalacji na komputerze, bez pozostawiania jakichkolwiek śladów aktywności.

Historia

Początki BackTracka to połączenie dwóch dystrybucji Linuksa już wcześniej znanych i popularnych wśród audytorów zabezpieczeń - WHAX opartej na dystrybucji Slax oraz Auditor: Security Collection opartej na dystrybucji Knoppix. Pierwsza wersja systemu pod dzisiejszą nazwą została wydana w 2006 roku. Później BackTrack częściowo porzucił swoje korzenie i począwszy od wersji 4 oparty jest już na dystrybucji Ubuntu, a co za tym idzie - na Debianie.

Zawartość

Narzędzia zawarte w systemie zorganizowane są w 11 kategoriach: zbieranie informacji, mapowanie sieci (wykrywanie urządzeń), identyfikacja luk w zabezpieczeniach, analiza aplikacji webowych, analiza sieci bezprzewodowych (Bluetooth, 802.11, RFID), penetracja (exploity i pakiet narzędzi do inżynierii społecznej), eskalacja przywilejów, zachowanie dostępu, forensyka (zbieranie materiałów i śladów po włamaniu), dekompilacja (reverse engineering) oraz VoIP. Do najważniejszych narzędzi oferowanych przez BackTrack należy wymienić Metasploit, Kismet, Nmap, Ettercap, Wireshark i Browser Exploitation Framework. Oprócz tego w systemie obecne są standardowe programy pomocne podczas pracy, takie jak przeglądarka Firefox, komunikator Pidgin, narzędzie od nagrywania płyt K3b i szereg innych.

Dystrybucja BackTrack pierwotnie została zaprojektowana z myślą o uruchamianiu z płyty CD. W ostatnich wydaniach jednak rozmiar systemu znacznie wzrósł w stosunku do pierwszych wydań i wynosi obecnie około 1,5 GB. W związku z tym większość użytkowników preferuje bootowanie systemu z pendrive'a, rzadziej z płyty DVD. Opcjonalnie system można również zainstalować na stałe na dysku twardym.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 371
Imieniny
20 Listopada 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.
Taka sobie myśl na dziś

Prawdziwy programista ma grupe krwi C.

Sondy
metaTag Cloud

Najczęściej wyszukiwane

bezpieczeństwo internet humor raport linux poradnik bank podatność audyt przeglądarka luka dane atak
Gościmy
Obrazki z artykułów
Pokaz slajdów
Lady-Beetle.com
Bądź bezpieczny
Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Locations of visitors to this page