Start  
20.11.2019.
Cyfrowy licznik odwiedzin

Twój cenny czas
Menu główne
Start
Coś o Mnie
Aktualności
Linki
Mapa alarmów
Napisz do nas
Wieści RSS
Pliki do pobrania
Administrator
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Statystyka
Wieści RSS
Advertisement
Aktywa informatyczne ludzkości
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
13.02.2011.
Naukowcom udało się obliczyć ilość danych przechowywanych przez ludzkość. Oszacowali, że do roku 2007 ludzie zgromadzili 295 eksabajtów informacji. Pod uwagę brano zarówno dane składowane na komputerach czy płytach DVD, jak i książkach oraz papierowych reklamach.

Gdybyśmy chcieli całą tę informację wydrukować, to można by pokryć powierzchnię USA lub Chin 3-warstwową stertą książek - stwierdził doktor Martin Hilbert z University of Southern California.

Obliczeń dokonano szacując  dane zgromadzone za pomocą 60 różnych analogowych i cyfrowych nośnikach danych w latach 1986-2007. Przy okazji uczeni dowiedzieli się, że jeszcze w roku 2000 aż 75% informacji było przechowywanej w formie analogowej. Do roku 2007 sytuacja uległa całkowitej zmianie i 94% informacji było w formie cyfrowej.

Uczeni zauważają, że rewolucja informacyjna, której jesteśmy świadkami, nie jest czymś wyjątkowym. Wcześniej nasze życie zmieniał samochód, jeszcze wcześniej elektryczność, pociąg, para.

Informację możemy wysłać w przestrzeń i nazywamy to komunikacją, możemy przesłać ją w czasie i nazywamy to przechowywaniem. Możemy ją też zmieniać, manipulować nią, zmieniać jej znaczenie i nazywa się to obliczeniami komputerowymi - powiedział Hilbert.

Innym ciekawym odkryciem jest fakt nadawania dwóch zetabajtów informacji czyli odpowiednika 175 gazet dziennie na osobę.

Jakkolwiek imponująco by to wszystko nie brzmiało, to jednak natura potrafi przechowywać i przetwarzać wielokrotnie więcej informacji niż my. DNA w ciele pojedynczego tylko człowieka zawiera około 300-krotnie więcej danych niż przechowuje obecnie ludzkość - stwierdza Hilbert. Jednocześnie zauważono rosnącą przepaść pomiędzy światem rozwiniętym a rozwijającym się. W roku 2002 kraje rozwinięte były w stanie przesłać ośmiokrotnie więcej informacji niż kraje rozwijające się. W 2007 było to już 15 razy więcej.

Przy okazji uczeni określili, że początkiem wieku cyfrowego był rok 2002. To właśnie w tym roku ilość informacji przechowywanej w formie cyfrowej przekroczyła ilość przechowywanej w formie analogowej.

[źródło: www.kopalniawiedzy.pl - Mariusz Błoński]

 
RAPORT BANKOWOŚĆ INTERNETOWA I PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWE
Oceny: / 3
Wpisał: piotr   
04.01.2011.

Pierwszy  raport  obejmujący najistotniejszą cześć bankowości elektronicznej (bankowość internetowa i karty płatnicze)

 Raport w udostepnionych plikach

 
Backdoor od FBI w IPSEC-u dla OpenBSD?
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
16.12.2010.

 Gregory Perry, który przed dziesięcioma laty pracował nad stosem IPSEC dla OpenBSD poinformował, że na zlecenie FBI umieszczał w systemie backdoory.

Informację tę Perry przekazał Theo de Raadtowi, kierującemu rozwojem systemu OpenBSD. W e-mailu napisał, że FBI posługując się nim oraz innymi pracownikami zarządzanej przez niego firmy NETSEC, umieściło wiele backdoorów w OpenBSD Crypto Framework. Dzięki nim możliwe miało być monitorowanie połączeń VPN. Perry zdecydował się skontaktować z de Raadtem gdyż przestała go obowiązywać umowa o poufności. W związku z tym zaleca przejrzenie kodu OpenBSD związanego z kryptografią pod kątem backdoorów, które mogły w nim pozostać po upływie dekady.

Theo de Raadt nie potwierdza na razie rewelacji Perry'ego ale zaleca dużą ostrożność gdyż stos IPSEC z OpenBSD został przeportowany do wielu innych systemów z racji, że był pierwszym dostępnym za darmo. Warto więc, aby deweloperzy korzystający z kodu zapożyczonego z OpenBSD, dokonali audytu pod kątem występowania furtek umożliwiających obejście szyfrowania.

W mailu Perry'ego wymieniony został Scott Lowe jako przykład opłacanego przez FBI propagatora OpenBSD. W związku z tym wypowiedziały się dwie osoby o tym imieniu i nazwisku. Scott Lowe z firmy EMC zaprzeczył jakoby kiedykolwiek pracował dla FBI. Poinformował też, że docenia OpenBSD i dlatego jest jego zwolennikiem. Zaprzeczył jednak aby pracował nad rozwojem tego systemu. Z kolei Scott Lowe z Westminster College również zaprzeczył aby pracował dla FBI. Stwierdził też, że nie używa OpenBSD i nie jest orędownikiem korzystania z tego systemu.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 371
Imieniny
20 Listopada 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.
Taka sobie myśl na dziś

Nigdy nie rob sobie jaj z geekow. Pewnego dnia jeden z nich bedzie twoim szefem

Sondy
metaTag Cloud

Najczęściej wyszukiwane

bezpieczeństwo internet humor raport linux poradnik bank podatność audyt przeglądarka luka dane atak
Gościmy
Obrazki z artykułów
Pokaz slajdów
Lady-Beetle.com
Bądź bezpieczny
Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Locations of visitors to this page