Start  
20.11.2019.
Cyfrowy licznik odwiedzin

Twój cenny czas
Menu główne
Start
Coś o Mnie
Aktualności
Linki
Mapa alarmów
Napisz do nas
Wieści RSS
Pliki do pobrania
Administrator
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Statystyka
Wieści RSS
Advertisement
Legenda sieciowych systemów operacyjnych sprzedana
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
08.12.2010.

Logo NovellFirma Attachmate potwierdziła oficjalnie informacje o zakupie Novella, twórcy między innymi NetWare i SUSE Linux.

Novell zostanie zakupiony za około 2,2 mld dolarów (6,10 dolarów za akcję). Jego nabywcą będzie Attachmate, firma informatyczna zajmująca się między innymi systemami bezpieczeństwa, a także integracją aplikacji. W opublikowanym na stronach firmy oświadczeniu prasowym zapowiedziano dalszy rozwój produktów Novella takich jak SUSE, openSUSE czy NetWare. Przejęcie firmy zakończy się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Attachmate w ostatnich latach zakupił już takie spółki jak WRQ czy NetIQ.

Przypomnijmy, że powstałego w 1983 roku Novella chciał przejąć na początku tego roku Elliott Associates, amerykański fundusz hedgingowy. Oferowano wówczas 5,75 dolarów za każdą akcję. Przedstawiciele Novella odrzucili wówczas propozycję, twierdząc, że firma nie jest na sprzedaż. Teraz okazuje się, że do transakcji jednak doszło za nieco wyższą cenę, jaką zaoferowała firma Attachmate. Pogłoski o możliwym przejęciu Novella pojawiały się już rok temu.

 
Bezpieczeństwo teleinformatyczne w cenie
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
08.12.2010.

Rynek zabezpieczeń teleinformatycznych, wart dziś około 10 mln złotych, w przyszłym roku ma urosnąć nawet o jedną trzecią.

Jedno na 10 przedsiębiorstw ma opracowane zasady zabezpieczania danych, informacji i serwerów. Ale w obawie przed zagrożeniami firmy coraz aktywniej zaczynają dbać o bezpieczeństwo.

Do świadomości przedsiębiorców coraz dobitniej dociera, że gama nieszczęść, jaka może zagrozić ciągłości pracy ich firmy, jest spora – mogą ją zaatakować wirusy, cyberprzestępcy, ale też serwery mogą zostać zniszczone przez powódź czy np. spadający na dach helikopter. Stąd coraz większe zainteresowanie usługami zapewniającymi bezpieczeństwo teleinformatyczne.

Do niedawna firmy traktowały to jak luksus i, jak wynika z najnowszego badania GUS, dziś zabezpieczenia danych stosują tylko firmy z sektora finansów i ubezpieczeń (66 proc). Nawet w informatycznym i telekomunikacyjnym kompleksowa polityka bezpieczeństwa to rzadkość – stosuje ją co trzecia firma.

– Ale często zabezpieczenia są papierowe – uważa Maciej Iwanicki, inżynier systemowy w Symantec Polska. Jednak, jak mówi Paweł Radziłowski, prezes firmy PBSG oferującej zarządzanie IT, po powodziach i katastrofie smoleńskiej firmy stały się bardziej przezorne.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Firmy chętniej płacą za bezpieczeństwo teleinformatyczne

 
Chrome OS - nowy system od Google
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
08.12.2010.

Po wielu miesiącach zwodzenia, w końcu Google przedstawił swój system operacyjny. Chodzi o Chrome OS, które bazuje na rozwiązaniach „cloud computingu„.

 

Cały czas trwa konferencja, w trakcie której Google podaje kolejne informacje dotyczące swojego systemu operacyjnego. Pomysł na zaistnienie systemu w takiej postaci, że wszelkie aplikacje dostępne są z poziomu Internetu zaistniał przy okazji wydania przeglądarki Chrome:

Kiedy wydaliśmy Chrome, zdaliśmy sobie sprawę, że ludzie żyją w przeglądarce… Większość współczesnych systemów operacyjnych była projektowana przed pojawieniem się sieci. Chcieliśmy przeprojektować system dla współczesnej sieci. Chrome OS jest niczym innym jak siecią.

Siła systemu bazuje na dostępności identycznych usług w każdym możliwym miejscu, dzięki wykorzystaniu możliwości „chmury”. Jednak pada pytanie: co zrobić, gdy nie ma się dostępu do Internetu? Użytkownik będzie mógł działać lokalnie w ramach swojego komputera, a w momencie powrotu sieci, wszelkie zmiany będą automatycznie synchronizowane. Dodatkowo, większość aplikacji ze sklepu Chrome Web Store będzie zaprojektowana, by możliwe było używanie ich nawet bez obecności sieci. W szczególności tyczy się to gier.

Jednak trudno będzie być „bez sieci” w przypadku korzystania z netbooka od Google. To wszystko dlatego, że komputer został wyposażony w modem 3G, dzięki współpracy partnerskiej z Verizonem. W ciągu dwóch lat, użytkownik będzie mógł skorzystać z darmowego limitu transferu 100 MB co miesiąc. Oprócz tego możliwe będzie również dokupienie limitów. Wszystko dostępne bez umów.

Ponieważ wszelkie działania użytkownika prowadzone będą w przeglądarce internetowej, Google postanowił zwiększyć bezpieczeństwo takiego rozwiązania. By zapewnić stabilność systemu, przeglądarka uruchamiana będzie w „piaskownicy„. Dodatkowo, by system był na bieżąco, co 6 miesięcy dokonywana będzie zdalna aktualizacja oprogramowania.

Pilotażowe 65 tysięcy komputerów Cr-48 z systemem Google Chrome OS, które zostanie rozdane pomiędzy rodzinami i znajomymi pracowników posiada następujące parametry:

  • ekran 12,1″
  • pełnowymiarowa klawiatura
  • przewymiarowany, klikalny touchpad
  • tryb 3G dzięki Verizonowi
  • WiFi 802.11n
  • czas pracy aktywnej powyżej 8 godzin
  • czas pracy w spoczynku powyżej 8 godzin
  • kamera internetowa do czatów

By jednak nie ograniczać się jedynie do informacji zwrotnej przekazywanej przez pracowników korporacji, Google planuje w ramach testów rozdać netbooki zwykłym użytkownikom. Jeżeli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych możesz spróbować szczęścia, a być może po przystąpieniu do programu zostaniesz wybrany i będziesz mógł wspomóc Google w rozwoju ich oprogramowania. Pomimo tego, że część osób będzie mogła zapoznać się już wkrótce (o ile dostanie komputer w ramach pilotażowego testu), to wszyscy pozostali chętni będą musieli poczekać aż do połowy 2011 roku.

Oprócz tego, od razu zaprezentowany został sklep Chrome Web Store. Na start możliwe jest zapoznanie się z około 500 aplikacjami. By dokonać zakupu, konieczne będzie posiadanie konta Google Checkout.

Za: www.osnews.pl

Opracowano na bazie: The Next Web

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 371
Imieniny
20 Listopada 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.
Taka sobie myśl na dziś

Zawsze kiedy masz wlasnie cos zrobic, okazuje sie, ze najpierw musisz zrobic cos innego.

Sondy
metaTag Cloud

Najczęściej wyszukiwane

bezpieczeństwo internet humor raport linux poradnik bank podatność audyt przeglądarka luka dane atak
Gościmy
Obrazki z artykułów
Pokaz slajdów
Lady-Beetle.com
Bądź bezpieczny
Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Locations of visitors to this page