Start  
20.11.2019.
Cyfrowy licznik odwiedzin

Twój cenny czas
Menu główne
Start
Coś o Mnie
Aktualności
Linki
Mapa alarmów
Napisz do nas
Wieści RSS
Pliki do pobrania
Administrator
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Statystyka
Wieści RSS
Advertisement
Tajemnice na USB
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
06.12.2010.
Przeprowadzone przez Internet badania na 229 osobach wykazały, że każda z nich miała co najmniej jeden klips USB, ale żadna nie pamiętała, co na nim przechowuje. Aż 54% badanych posiadało od 3 do 6 klipsów USB, a 21% miało co najmniej 10 takich urządzeń.

Ponadto 34% nie wiedziało, gdzie znajdują się ich klipsy, 10% przyznało, że w przeszłości zgubiło USB zawierające firmowe dane, a 76% nigdy się do zguby nie przyznało swoim szefom.

Bob Heard z firmy Credant, która przeprowadziła badania, stwierdził: "Firmy wydają miliony na bezpieczeństwo i to wszystko idzie na marne, jeśli nie są w stanie zadbać o sprawy podstawowe. Jeśli ich pracownicy mogą używać USB i nie są świadomi zagrożeń, to nieważne ile firma wydaje na bezpieczeństwo - nigdy nie będzie bezpieczna".

[źródło: www.arcabit.pl]

 
Przewidywane trendy na rok 2011
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
06.12.2010.
Pod koniec każdego roku spotykamy się z opiniami różnych ekspertów dotyczących tego, czego możemy się spodziewać w nadchodzącym okresie. Michael Friedenberg, wydawca amerykańskiej edycji CIO i CXO Media wskazuje dziesięć najważniejszych trendów, priorytetów i wydarzeń w roku 2010.

Niektóre z nich dotyczą obszarów, których rozwój jest widoczny obecnie i nietrudno przewidzieć jego postęp, jak znaczenie mediów społecznościowych w biznesie czy też wykorzystanie technologii mobilnych.

W zakresie funkcji CIO, przewidywana jest dalsza ewolucja zakresu obowiązków w kierunku biznesu i strategii. Co do zadań i celów, to jak zwykle nacisk będzie kładziony na wzrost efektywności i obniżanie kosztów.

Co ciekawe prognozuje się, że znacznie wzrośnie ilość przypadków naruszania bezpieczeństwa, poprzez nagminne wynoszenie danych firmy przez jej pracowników.

Artykuł "Dziesięć przepowiedni na przyszły rok" w całości można przeczytać na stronach CIO.
 
Permanentna inwigilacja
Oceny: / 0
Wpisał: piotr   
06.12.2010.
Pracownicy trwoniący czas w pracy na działania z nią niezwiązane są zmorą wielu organizacji. Korzystanie z komunikatorów, serwisów społecznościowych czy przeglądanie stron www w celach prywatnych to problemy, do walki z którymi angażowany jest przede wszystkim dział IT.

Oczywiście sami pracownicy nie ułatwiają tego zadania. Marcin Marciniak w artykule "Jak firmowe działy IT szpiegują pracowników" opisuje sposoby maskowania takich działań - jak na przykład arkusz IMEX, który implementował komunikator internetowy z transportem do Gadu-Gadu, działający wewnątrz arkusza MS Excel czy też płatny szyfrowany tunel.

Z badań wynika, że działania związane z monitoringiem pracowników mogą sięgać nawet 20% czasu pracy pracowników IT. Również konsekwencje naruszenia przez pracowników zasad bezpieczeństwa są coraz poważniejsze.

Artykuł "Jak firmowe działy IT szpiegują pracowników" w całości można przeczytać na stronach Computerworld.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 371
Imieniny
20 Listopada 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.
Taka sobie myśl na dziś

Awaria komputera wyczekuje cierpliwie na najbardziej niedogodny moment, aby bezlitosnie zaatakowac.

Sondy
metaTag Cloud

Najczęściej wyszukiwane

bezpieczeństwo internet humor raport linux poradnik bank podatność audyt przeglądarka luka dane atak
Gościmy
Obrazki z artykułów
Pokaz slajdów
Lady-Beetle.com
Bądź bezpieczny
Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Locations of visitors to this page